Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

Monofast

MONOFAST są to jednowłókienkowe, syntetyczne, wchłanialne nici chirurgiczne, składające się z kopolimeru kwasu glikolowego i kaprolaktonu. Nici występują w formie niebarwionej (beżowe) lub barwionej na kolor fioletowy (barwnikiem C. I. Solvent Violet 13). Nić wchłanialna MONOFAST łatwo przechodzi przez tkanki, charakteryzuje się wysoką początkową siłą napięcia oraz dużą wytrzymałością. W miarę upływu czasu zaznacza się stopniowy ubytek wytrzymałości na rozciąganie i ostateczne wchłanianie nici na skutek hydrolizy. Zdolność podtrzymywania tkankowego wynosi:

- po 7 dniach   - około 70 %,

- po 14 dniach - około 40 %,

- po 21 dniach - około 15 %,

- po 28 dniach - około 5 % wartości początkowej od wszczepienia. 

Proces wchłaniania zostaje ukończony po 90-120 dniach.


Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych MONOFAST wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły ze stali nierdzewnej różnego typu i wielkości. Produkt występuje również bez igły jako podwiązka. Kolorystyka stosowana przy opakowaniu jednostkowym i etykiecie jest koloru jasnopomarańczowego.

Wszystkie kombinacje jak i same nici spełniają wymagania Farmakopei Europejskiej dla jałowych, wchłanialnych, jednowłókienkowych nici chirurgicznych.


WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE

Kombinacje nici MONOFAST i igieł stosuje się w zależności od rodzaju i wielkości ran pacjenta, obszaru, stosowanych technik chirurgicznych i doświadczenia, a także stanu pacjenta. Materiały szewne MONOFAST zasadniczo zalecane są do zbliżania tkanek miękkich i/lub ich podwiązywania, w przypadku gdy wymagane są szwy z nici wchłanialnych. Chirurgiczne zastosowanie nici obejmuje: chirurgię ogólną, dziecięcą, plastyczną, urologię, ortopedię, ginekologię, gastrologię. Zasadniczo nie powinny być stosowane w kardiochirurgii, neurochirurgii, mikrochirurgii i okulistyce.


PRZECIWWSKAZANIA

Wchłanialne nici MONOFAST nie powinny być stosowane w przypadkach, gdy konieczne jest przedłużone zbliżenie tkanek znajdujących się pod napięciem, ewentualnie należy rozważyć zastosowanie nici MONOFAST wraz z dodatkowym zabezpieczeniem z nici niewchłanialnych. Mogą wystąpić indywidualne odpowiedzi alergiczne na zastosowany materiał szewny. W chirurgii dróg żółciowych i dróg moczowych szew MONOFAST może powodować powstawanie złogów.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI

Materiał szewny jest sterylizowany tlenkiem etylenu. Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie należy powtórnie sterylizować. Nie zużyte nici, po otwarciu jałowej torebki nie nadają się do dalszego wykorzystania.

W opakowaniach nie otwartych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności wskazanej na opakowaniu.


WARUNKI MAGAZYNOWANIA

Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniących je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 25 [°C]. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.

Pobierz katalog
Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt