Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

Nylon (PA)

NYLON jest jednowłóknowym, niewchłanialnym, jałowym, czarnym lub niebieskim szwem chirurgicznym wykonanym z poliamidu 6 lub 6/6. Nić nylonowa o jednorodnej, gładkiej powierzchni łatwo prześlizguje się przez tkankę. Igła stabilna w imadle. Charakteryzuje się giętkością oraz elastycznością przy dociąganiu węzła, ma bardzo dobre właściwości wiążące, dużą trwałość założonego węzła oraz dużą wytrzymałość na rozciąganie. Producent nici przeprowadza badania rozciągliwości nici, których wyniki są nadzorowane i umieszczane w atestach jakości. Opakowanie jednostkowe posiada etykietę z zielonym paskiem. Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły różnego typu. Nici chirurgiczne z nylonu odpowiadają wymaganiom stawianym przez Farmakopeę Europejską.


WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE

Kombinacje nici nylonowych i igieł stosuje się w zależności od rodzaju ran pacjenta, obszaru i potrzeb użycia, technik chirurgicznych i doświadczenia. Służą do zespalania większości tkanek. Materiały szewne wykonane z nylonu używane są zasadniczo do tkanek miękkich - szycie śródskórne i skórne i/lub podwiązań naczyniowych układu krwionośnego, w neurochirurgii, urologii, okulistyce, chirurgii ogólnej, plastycznej, naczyniowej i dziecięcej.


PRZECIWWSKAZANIA

Z powodu obniżania się wytrzymałości w użyciu materiały szewne z nylonu nie powinny być używane do łączenia tkanek wymagających trwałego zespolenia.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Długotrwały kontakt materiałów szewnych wykonanych z nylonu z płynami ustrojowymi, np. moczem lub układem krwionośnym prowadzi do powstania zanieczyszczeń. W sporadycznych przypadkach mogą wywoływać znikomą reakcję tkankową, co może doprowadzić do całkowitego otorbienia materiału szewnego wewnątrz tkanki łączonej. Przedwczesna hydroliza nici nylonowych może prowadzić do obniżenia odporności nici na zrywanie. Należy uważać, aby podczas użytkowania nie uszkodzić materiału szewnego. Uniknie się wówczas negatywnych efektów obniżenia wytrzymałości nici i zapewni bezpieczeństwo ich zastosowania.


EFEKTY UBOCZNE

Przy stosowaniu materiałów chirurgicznych wykonanych z nylonu mogą wystąpić efekty uboczne:

- powstanie zanieczyszczeń ran w czasie długotrwałego kontaktu z płynami ustrojowymi w ciele, zakażenie ran oraz miejscowe zapalenie tkanki,

- obniżenie wytrzymałości szwu na rozciąganie w użyciu.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI

Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie należy powtórnie sterylizować. Nie zużyte nici, po otwarciu jałowej torebki, nie nadają się do dalszego wykorzystania.

W opakowaniach nie otwartych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności.


WARUNKI MAGAZYNOWANIA

Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniąc je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 32 °C. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.

Pobierz katalog

Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt