Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

PGA II

PGA II są to syntetyczne, wchłanialne, wielowłókienkowe (plecione) nici chirurgiczne wytwarzane z kwasu poliglikolowego. Nić jest powlekana materiałem z biologicznie zgodnych surowców – poli(glikolidu-co-L-laktydu) (30/70) i stearynianem wapnia. Precyzyjna, jednolita struktura daje nici równą powierzchnię ze względnie niskim działaniem tarcia i mocnym wiązaniem węzłów oraz minimalną reakcję tkanek. Wyjątkowa wytrzymałość struktury wielowłókienkowej umożliwia im dużą rozciągliwość. Nici chirurgiczne PGA II występują w formie niebarwionej (beżowe) lub barwionej na kolor fioletowy (barwnikiem C. I. Solvent Violet 13). W miarę upływu czasu zaznacza się stopniowy ubytek masy oraz wytrzymałości na rozciąganie i ostateczne wchłanianie nici na skutek hydrolizy; polimer ten ulega degradacji do kwasu glikolowego, który podlega absorpcji i przemianie w organizmie.

Czas podtrzymywania tkankowego wynosi:

- około 80 % wartości początkowej po 14 dniach od wszczepienia,
- około 50% wartości początkowej 21 dniach od wszczepienia,
- około 20 % wartości początkowej po 28 dniach od wszczepienia. 
Proces wchłaniania zostaje zakończony po 60 – 90 dniach od wszczepienia.

Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły ze stali nierdzewnej różnego typu i wielkości. Wyrób występuje również bez igły jako podwiązka. Kolorystyka stosowana przy opakowaniu jednostkowym i etykiecie jest fioletowa.

Nici chirurgiczne PGA II odpowiadają wymaganiom stawianym przez Farmakopeę Polską i Farmakopeę Europejską.
WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE 
Kombinacje nici PGA II i igieł stosuje się w zależności od rodzaju ran pacjenta, obszaru i potrzeb użycia, technik chirurgicznych i doświadczenia. Służą do szycia tkanek wymagających długotrwałego podtrzymania tkankowego, szycia śluzówek, mięśni, powięzi mięśniowej, otrzewnej, podwiązek naczyniowych, szwów hemostatycznych. Powleczenie szwu pozwala na delikatniejsze przejście przez tkankę, precyzyjne ułożenie węzła, zmniejsza tendencję do podrażnienia tkanki, a także zabezpiecza szew przed nadmiernym wchłanianiem płynów ustrojowych, co nie powoduje nadmiernego utwardzania szwu. Dostosowania w chirurgii ogólnej, zwłaszcza chirurgii jamy brzusznej, dziecięcej, plastycznej, ortopedii, urologii, ginekologii z położnictwem, neurochirurgii.

PRZECIWWSKAZANIA
Należy uwzględnić upośledzenie wchłaniania tkankowego u osób starszych, niedożywionych i wyniszczonych procesem chorobowym oraz u pacjentów znajdujących się w stanie, który może opóźnić proces gojenia się tkanek.

WARUNKI MAGAZYNOWANIA
Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniąc je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 25 0C. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.


 Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt