Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

PGA Rapid

PGA Rapid są to syntetyczne, wchłanialne, wielowłókienkowe (plecione) nici chirurgiczne wytwarzane z kwasu hydroksyoctowego (kwas glikolowy). Nić jest powlekana materiałem z biologicznie zgodnych surowców – polikaprolaktonem i stearynianem wapnia. Precyzyjna, jednolita struktura daje nici równą powierzchnię ze względnie niskim działaniem tarcia i mocnym wiązaniem węzłów oraz minimalną reakcję tkanek.

Wyjątkowa wytrzymałość struktury wielowłókienkowej umożliwia im dużą rozciągliwość.

Nici występują w formie niebarwionej (beżowe). W miarę upływu czasu zaznacza się stopniowy ubytek wytrzymałości na rozciąganie i ostateczne wchłanianie nici na skutek hydrolizy. Zdolność podtrzymywania tkankowego wynosi:

- około 65% po 7 dniach od wszczepienia,

- około 50 % po 8-11 dniach od wszczepienia. 

Proces wchłaniania zostaje zakończony po około 42 dniach.


Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły ze stali nierdzewnej różnego typu i wielkości. Produkt występuje również bez igły jako podwiązka. Kolorystyka stosowana przy opakowaniu jednostkowym i etykiecie jest koloru jasno czerwonego.

Zarówno kombinacje jak i same nici chirurgiczne PGA Rapid spełniają wymagania Farmakopei Europejskiej dla jałowych, wchłanialnych, wielowłókienkowych nici chirurgicznych.


WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE

Nici chirurgiczne PGA Rapid zaleca się stosować w sytuacjach gdy wymagane jest tylko krótkotrwałe zbliżenie brzegów ran i szybkie wchłanianie nici jest korzystne. Kombinacje nici PGA Rapid i igieł stosuje się w zależności od rodzaju i wielkości ran pacjenta, obszaru, stosowanych technik chirurgicznych i doświadczenia chirurga, a także stanu pacjenta. Materiały szewne zasadniczo zalecane są do szycia tkanek miękkich, a także do zamykania ran skórnych zwłaszcza w chirurgii dziecięcej. Nici PGA Rapid są również wykorzystywane do zamykania ran błon śluzowych jamy ustnej, a także w chirurgii oka. Chirurgiczne zastosowanie nici obejmuje: chirurgię ogólną, chirurgię plastyczną, okulistykę i ginekologię.


PRZECIWWSKAZANIA

Nici chirurgiczne PGA Rapid ze względu na swój krótki okres podtrzymywania i wchłaniania, nie powinny być stosowane w miejscach gdzie wymagany jest dłuższy okres podtrzymywania brzegów rany. Nie ma wskazań do stosowania w kardiochirurgii i neurochirurgii. Nie stosuje się ich do podwiązywania. Mogą wystąpić indywidualne odpowiedzi alergiczne na zastosowany materiał szewny.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI

Materiał szewny jest sterylizowany tlenkiem etylenu. Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie należy powtórnie sterylizować. Nie zużyte nici, po otwarciu jałowej torebki nie nadają się do dalszego wykorzystania. W opakowaniach nie otwartych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności wskazanej na opakowaniu.


WARUNKI MAGAZYNOWANIA

Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniących je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 25 [°C]. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.

Pobierz katalog
Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt