Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

Poliester (PE)

POLIESTER są to wielowłókienkowe, plecione, syntetyczne, niewchłanialne nici. Nić złożona jest z włókien poliestru i może być bezbarwna lub barwiona na kolor zielony. Grubość nici mieści się w przedziale 8/0 ÷ 5 USP. Nici są powlekane silikonem, który powoduje gładkość powierzchni nici i ułatwia przechodzenie przez tkanki, co podwyższa jakość nici. Nić poliestrowa na długo zachowuje w tkance swoją dużą wytrzymałość na rozciąganie. Charakteryzuje się również bardzo dobrymi właściwościami wiążącymi.


Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły różnego typu. Produkt występuje również bez igły jako podwiązka. Opakowanie jednostkowe posiada etykietę z pomarańczowym paskiem.

Nici chirurgiczne POLIESTER odpowiadają wymaganiom stawianym przez Farmakopeę Europejską.


WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE

Kombinacje nici poliestrowej i igieł stosuje się w zależności od rodzaju ran pacjenta, obszaru, stosowanych technik chirurgicznych i doświadczenia. Materiały szewne wykonane z poliestru zasadniczo stosuje się do szycia powięzi, mięśni, otrzewnej, a także do wykonywania podwiązek naczyniowych. Chirurgiczne zastosowanie nici obejmuje: chirurgię ogólną, dziecięcą i naczyniową, kardiochirurgię, okulistykę, położnictwo, urologię, neurochirurgię, ortopedię.


PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazań do użycia chirurgicznych materiałów szewnych wykonanych z poliestru nie stwierdzono. Mogą wystąpić indywidualne odczyny zapalne lub odpowiedzi alergiczne na zastosowany silikon.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI

Materiał szewny jest sterylizowany tlenkiem etylenu. Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie należy powtórnie sterylizować. Nie zużyte nici, po otwarciu jałowej torebki nie nadają się do dalszego wykorzystania. W opakowaniach nie otwartych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności wskazanej na opakowaniu.


WARUNKI MAGAZYNOWANIA

Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniąc je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 25 [°C]. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.


Pobierz katalog
Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt