Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

Polipropylen (PP)


POLIPROPYLEN jest jednowłóknowym, syntetycznym, niewchłanialnym materiałem szewnym o zmniejszonej hydrofilności. Jednorodna, gładka o nieporowatej powierzchni nić polipropylenowa łagodnie i z łatwością przechodzi przez tkankę. Igła stabilna w imadle. Obniżenie odporności na rozciąganie nie jest znane. Producent nici przeprowadza badania rozciągliwości nici, których wyniki są nadzorowane i umieszczane w atestach jakości. W zależności od rozmiaru nić polipropylenowa jest zabarwiona na kolor niebieski (rozmiar 9/0÷2 USP) i czarny (rozmiar 10/0 i 9/0 USP). Opakowanie jednostkowe posiada etykietę z granatowym paskiem. Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach nici oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły różnego typu. Nici chirurgiczne z polipropylenu odpowiadają wymaganiom stawianym przez Farmakopeę Europejską.

WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE


Kombinacje nici polipropylenowych i igieł stosuje się w zależności od rodzaju ran pacjenta, obszaru i potrzeb użycia, technik chirurgicznych i doświadczenia. Służą do zespalania większości tkanek. Materiały szewne wykonane z polipropylenu używane są przede wszystkim do szycia powięzi i skóry oraz w chirurgii naczyniowej, plastycznej, ogólnej, dziecięcej, kardiochirurgii i neurologii, jak również w sytuacjach, gdy wskazane jest mocne zbliżenie tkanek głębszych.

PRZECIWWSKAZANIA


Przeciwwskazania do użycia chirurgicznych szwów wykonanych z polipropylenu nie są znane.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI


Długotrwały kontakt chirurgicznych materiałów szewnych wykonanych z polipropylenu z płynami ustrojowymi, np. moczem lub układem krwionośnym może doprowadzić do powstania zanieczyszczeń. W sporadycznych przypadkach mogą wywołać nieznaczne podrażnienie tkanki. Prowadzi ono do otorbienia materiału szewnego w czasie gojenia rany. Należy uważać, aby podczas użytkowania nie uszkodzić materiału szewnego. Uniknie się wówczas negatywnych efektów obniżenia wytrzymałości nici i zapewni bezpieczeństwo ich zastosowania.

EFEKTY UBOCZNE


Przy stosowaniu materiałów chirurgicznych wykonanych z polipropylenu mogą wystąpić efekty uboczne:


- powstanie zanieczyszczeń ran w czasie długotrwałego kontaktu z płynami ustrojowymi w ciele, zakażenie ran oraz miejscowe zapalenie tkanki.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI


Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie należy powtórnie sterylizować. Nie zużyte nici, po otwarciu jałowej torebki, nie nadają się do dalszego wykorzystania.


W opakowaniach nie otwartych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności.

WARUNKI MAGAZYNOWANIA


Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniąc je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 32 °C. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.Pobierz katalog


Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt