Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

PVDF

PVDF jest jednowłóknowym, niewchłanialnym, niebieskim szwem chirurgicznym wykonanym z polifluorku winylidenu. Rodzaje tkanek, w których można stosować PVDF są praktycznie identyczne jak te, w których stosujemy polipropylen, ale PVDF cechuje się optymalną gładkością powierzchni, lepszymi właściwościami wiązania i dużo mocniejszym w porównaniu do innych materiałów wytworzonym węzłem. Obniżenie odporności na rozciąganie w użyciu nie jest znane. Opakowanie jednostkowe posiada etykietę z szarym paskiem. Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach nici oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły różnego typu. Nici chirurgiczne z PVDF odpowiadają wymaganiom stawianym przez Farmakopeę Europejską.


WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE

Kombinacje nici PVDF i igieł stosuje się w zależności od rodzaju ran pacjenta, obszaru i potrzeb użycia, technik chirurgicznych i doświadczenia. Służą do zespalania większości tkanek. Materiały szewne wykonane z PVDF używane są do szycia tkanek miękkich i skóry, w chirurgii urazowej, plastycznej, naczyniowej, kardiochirurgii i urologii. Z uwagi na fizjologiczne właściwości (nić jest całkowicie obojętna), wysoką biostabilność oraz brak starzenia się w ciele, nić gwarantuje długi okres trwałości szwu.


PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do użycia chirurgicznych szwów wykonanych z PVDF nie są znane.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Długotrwały kontakt materiałów szewnych wykonanych z PVDF z płynami ustrojowymi, np. moczem lub układem krwionośnym może doprowadzić do powstania zanieczyszczeń. Struktura powierzchni nici z PVDF jest relatywnie odporna na urazy spowodowane przez instrumenty chirurgiczne, niemniej należy uważać, aby materiał szewny nie został uszkodzony. Uniknie się wówczas negatywnych efektów obniżenia wytrzymałości nici i zapewni bezpieczeństwo ich zastosowania.


EFEKTY UBOCZNE

Przy stosowaniu materiałów chirurgicznych wykonanych z PVDF mogą wystąpić efekty uboczne:

- powstawanie zanieczyszczeń ran w czasie długotrwałego kontaktu z płynami ustrojowymi w ciele, zakażenie ran oraz miejscowe zapalenie tkanki.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI

Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie należy powtórnie sterylizować. Nie zużyte nici, po otwarciu jałowej torebki, nie nadają się do dalszego wykorzystania.

W opakowaniach nie otwartych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności.


WARUNKI MAGAZYNOWANIA

Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniąc je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 32 °C. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.

Pobierz katalog
Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt