Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

Jedwab

JEDWAB są to nici chirurgiczne, naturalne, niewchłanialne powstałe z organicznego białka zwanego fibroiną uzyskiwanego z kokonów jedwabników z gatunku Bombyx Mori. Nić jest wielowłókienkowa, pleciona lub skręcana. Specjalne procesy przy jej wytwarzaniu mają na celu zapewnienie regularności średnicy, gładkość powierzchni oraz rozciąganie gwarantujące dobre właściwości węzła. Nić jest dostępna w formie niebarwionej oraz barwionej na kolor czarny. Grubość nici mieści się w przedziale 9/0 ÷ 5 USP. Nici są powlekane silikonem, woskiem pszczelim lub naturalne.

Kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły różnego typu. Produkt występuje również bez igły jako podwiązka. Opakowanie jednostkowe posiada etykietę z niebieskim paskiem.

Nici chirurgiczne JEDWAB odpowiadają wymaganiom stawianym przez Farmakopeę Europejską.


WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE

Należy pamiętać, że pomimo tego iż jedwab jest nicią niewchłanialną, to rozkład protein jedwabiu w organizmie powoduje stopniową utratę wytrzymałości na rozciąganie szwu po 3 do 6 miesięcy aż do całkowitej utraty wytrzymałości szwów.

Kombinacje nici jedwabnych i igieł stosuje się w zależności od rodzaju ran pacjenta, jego stanu ogólnego, stosowanych technik chirurgicznych i doświadczenia chirurga. Materiały szewne wykonane z jedwabiu zasadniczo stosuje się w ogólnych przypadkach zbliżania tkanek miękkich i do ich podwiązywania. Chirurgiczne zastosowanie nici obejmuje: chirurgię ogólną, chirurgię jamy ustnej, chirurgię sercowo – naczyniową, okulistykę i neurochirurgię.


PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do użycia chirurgicznych materiałów szewnych wykonanych z jedwabiu jest sytuacja w której konieczne jest zachowanie wytrzymałości szwów na rozciąganie. Mogą wystąpić indywidualne odczyny zapalne tkanek, przejściowe miejscowe podrażnienie rany lub odpowiedzi alergiczne u pacjentów z wrażliwością na jedwab. Jak wszystkie ciała obce, nici jedwabne mogą nasilać istniejącą infekcję.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI

Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie należy powtórnie sterylizować. Nie zużyte nici, po otwarciu jałowej torebki nie nadają się do dalszego wykorzystania. W opakowaniach nie otwartych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności wskazanej na opakowaniu.


WARUNKI MAGAZYNOWANIA

Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniąc je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 25 [°C]. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.

Pobierz katalog Pobierz katalog


 
Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt