Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

PGA

PGA są to syntetyczne, wchłanialne, wielowłókienkowe (plecione) nici chirurgiczne wytwarzane z kwasu poliglikolowego. Nić jest powlekana materiałem z biologicznie zgodnych surowców – polikaprolaktonem i stearynianem wapnia. Precyzyjna, jednolita struktura daje nici równą powierzchnię ze względnie niskim działaniem tarcia i mocnym wiązaniem węzłów oraz minimalną reakcję tkanek. Wyjątkowa wytrzymałość struktury wielowłókienkowej umożliwia im dużą rozciągliwość. Nici chirurgiczne PGA występują w formie niebarwionej (beżowe) lub barwionej na kolor fioletowy (barwnikiem C. I. Solvent Violet 13).


W miarę upływu czasu zaznacza się stopniowy ubytek masy oraz wytrzymałości na rozciąganie i ostateczne wchłanianie nici na skutek hydrolizy; polimer ten ulega degradacji do kwasu glikolowego, który podlega absorpcji i przemianie w organizmie. Czas podtrzymywania tkankowego wynosi:

- około 80 % wartości początkowej po 14 dniach od wszczepienia,

- około 50% wartości początkowej 21 dniach od wszczepienia,

- około 20 % wartości początkowej po 28 dniach od wszczepienia. 

Proces wchłaniania zostaje zakończony po 60 – 90 dniach od wszczepienia.


Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły ze stali nierdzewnej różnego typu i wielkości. Produkt występuje również bez igły jako podwiązka. Kolorystyka stosowana przy opakowaniu jednostkowym i etykiecie jest koloru fioletowego.

Zarówno kombinacje jak i same nici chirurgiczne PGA spełniają wymagania Farmakopei Europejskiej dla jałowych, wchłanialnych, wielowłókienkowych nici chirurgicznych.


WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE

Kombinacje nici PGA i igieł stosuje się w zależności od rodzaju i wielkości ran pacjenta, obszaru, stosowanych technik chirurgicznych i doświadczenia chirurga, a także stanu pacjenta. Materiały szewne zasadniczo zalecane są do szycia tkanek miękkich, mięśni i śluzówek, do zespoleń jelitowych i podwiązywania innych tkanek w tym naczyń krwionośnych. Chirurgiczne zastosowanie nici obejmuje: chirurgię ogólną, plastyczną, urologię, ortopedię, ginekologię i położnictwo. Przy stosowaniu PGA należy uwzględnić upośledzenie wchłaniania u osób starszych, niedożywionych i osłabionych oraz u pacjentów znajdujących się w stanie, który może opóźnić proces gojenia się tkanek.


PRZECIWWSKAZANIA

Nie ma wskazań do stosowania w kardiochirurgii i neurochirurgii. Mogą wystąpić indywidualne odpowiedzi alergiczne na zastosowany materiał szewny.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI

Materiał szewny sterylizowany jest tlenkiem etylenu. Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie należy powtórnie sterylizować. Nie zużyte nici, po otwarciu jałowej torebki nie nadają się do dalszego wykorzystania. W opakowaniach nie otwartych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności wskazanej na opakowaniu.


WARUNKI MAGAZYNOWANIA

Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniących je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 25 [°C]. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.

Pobierz katalog
Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt