Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
YAVO
Wersja polska   English version
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt

PGA (PG)
szwy wchłanialne
PGA II (PG2)
szwy wchłanialne
PGA RAPID (PR)
szwy wchłanialne
PGLA LACTIC (PL)
szwy wchłanialne
MONOFAST (PC)
szwy wchłanialne
MONOSORB (PD)
szwy wchłanialne
NYLON (PA)
szwy niewchłanialne
POLIPROPYLEN (PP)
szwy niewchłanialne
POLIESTER (PE)
szwy niewchłanialne
JEDWAB (JE, JEW)
szwy niewchłanialne
PVDF (PV)
szwy niewchłanialne
Ankieta
Przedłużacze do pomp infuzyjnych
Pozostałe
Ankieta

 

Yavo

PGLA Lactic

PGLA LACTIC są to syntetyczne, wchłanialne, wielowłókienkowe nici chirurgiczne wytwarzane z poli(glikolidu-co-L-laktydu) (90/10). Nić jest powlekana mieszaniną poli(glikolidu-co-L-laktydu) (30/70) oraz stearynianem wapnia. Powleczenie zwiększa gładkość powierzchni nici, stwarza możliwość precyzyjnego dowiązania szwu, a także zmniejsza traumatyzację tkanki.

Nici chirurgiczne PGLA LACTIC występują w formie niebarwionej (beżowe) lub barwionej na kolor fioletowy (barwnikiem C. I. Solvent Violet 13). W miarę upływu czasu zaznacza się stopniowy ubytek wytrzymałości na rozciąganie i ostateczne wchłanianie nici na skutek hydrolizy. Czas podtrzymywania tkankowego wynosi:

- około 75 % wartości początkowej po 14 dniach od wszczepienia,
- około 50 % wartości początkowej po 21 dniach od wszczepienia,
- około 25 % wartości początkowej po 28 dniach od wszczepienia.
Proces wchłaniania zostaje zakończony po 60 - 70 dniach od wszczepienia.

Atraumatyczne kombinacje materiałów szewnych wytwarzane są w różnych długościach i rozmiarach oraz wyposażone są w pojedyncze lub podwójne igły ze stali nierdzewnej różnego typu i wielkości. Produkt występuje również bez igły jako podwiązka. Kolorystyka stosowana przy opakowaniu jednostkowym i etykiecie jest beżowa.
Nici chirurgiczne PGLA LACTIC odpowiadają wymaganiom stawianym przez Farmakopeę Polską i Farmakopeę Europejską.

WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE 
Kombinacje nici PGLA LACTIC i igieł stosuje się w zależności od rodzaju i wielkości ran pacjenta, obszaru, stosowanych technik chirurgicznych i doświadczenia chirurga, a także stanu pacjenta. Materiały szewne zasadniczo zalecane są do szycia tkanek miękkich (tkanka podskórna, śluzówka) lub/i do podwiązywania tkanek nie wymagających przedłużonego działania podwiązki. Chirurgiczne zastosowanie nici obejmuje: chirurgię ogólną, dziecięcą, plastyczną, urologię, ortopedię, ginekologię i położnictwo. Wykorzystywane są także w zabiegach dentystycznych i do zbliżania błon śluzowych w jamie ustnej oraz mają zastosowanie w chirurgii oka, przy zespoleniu nerwów obwodowych i naczyń krwionośnych.

PRZECIWWSKAZANIA

Wchłanialne nici PGLA LACTIC nie powinny być stosowane w przypadkach, gdy konieczne jest przedłużone zbliżenie tkanek. Materiał szewny może wywoływać łagodny odczyn tkanek podczas wchłaniania. Nie opisano istotnych przeciwwskazań co do stosowania PGLA LACTIC. Zasadniczo nie stosuje się w chirurgii sercowo-naczyniowej. Przy stosowaniu PGLA LACTIC należy uwzględnić upośledzenie wchłaniania u osób starszych, niedożywionych i osłabionych oraz u pacjentów znajdujących się w stanie, który może opóźnić proces gojenia się tkanek. Mogą wystąpić indywidualne odpowiedzi alergiczne na zastosowany materiał szewny.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STERYLNOŚCI
Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, materiał szewny nie może być użyty. Zawartości opakowania nie re-sterylizować. W opakowaniach nieotwartych i nieuszkodzonych sterylność jest zagwarantowana do końca daty ważności.  Materiały szewne PGLA LACTIC są wyrobem jednorazowego użytku, przeznaczonym dla jednego pacjenta. Niezużyte materiały szewne, po otwarciu jałowej torebki, nie nadają się do dalszego wykorzystania. Nie używać powtórnie, gdyż materiały szewne nie są już jałowe, nie są niepirogenne i mogą być skażone biologicznie.

WARUNKI MAGAZYNOWANIA

Materiały szewne powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach, w suchych i przewiewnych pomieszczeniach chroniąc je przed zawilgoceniem i nasłonecznieniem, w temperaturze poniżej 25º C. Nie należy ich używać po upływie daty ważności.

 

Pobierz katalog
Copyright © Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: GOcreate.pl
O firmie
Certyfikaty
Nasze usługi
Katalog produktów
Kontakt